top of page

Turist Çok Feribot Yok

Gerger Kanyonlarına ziyaretçi akını olmasına rağmen gezi için feribotun bulunmaması turistleri başka illere kaydırıyor.

2017 yılının turizm sezonu 11.06.2017 tarihinde Adıyaman'ın Gerger ilçe sınırları içerisinde yer alan, Atatürk Barajı ile Fırat Nehri'nin birleşme noktasında bulunan Gerger Kanyonunda yoğun bir ziyaretçi rağbetiyle başladı. Gerger ilçe sınırları içerisinde yer alan ve Fırat nehrinin Atatürk baraj göleti ile birleşme noktasındaki kanyonlar ilgi çekmeye başladı.

Bünyesinde birçok kanyonları bulunduran Gerger Kanyonları, Turizmci Bilal Mente'nin girişimiyle günden güne ziyaretçi akınına uğruyor.

11.06.2017 tarihinde turizimci Bilal Mente önderliğinde iki feribotla toplam 125 kişiyle Gerger Kanyonlarını ziyaret etti.

Turizimci Bilal Mente’nin bizlere yaptığı açıklamasında 200 kişinin Gerger Kanyon gezisine katılmak isteğini ancak feribot yetersizliğinden dolayı 75 kişiyi ileri tarihteki geziye ertelediklerini söyledi.

Doğal görüntüsüyle turistleri büyüleyen kanyonların gezintisi yaklaşık 3 saat sürdü. Kendileri ile kısa sohbet ettiğim gurup üyeleri şimdiye kadar haberlerinin olmadığı bu Kanyonların ülkenin hatta Dünyanın sayılı güzelliklerinden biri olduğunu bu güzelliklerin bu kadar süre gizli kalmasının bir kayıp olduğunu vurguladılar.

Etiketler:

Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar