Kahta Köylerin İlkbahar görünümü


Karlar eriyerek iner dağlardan, böylece barajlar dolar, su kaynaklarının debisi artar. Hava sıcaklıkları yükselirken çiçekler açmaya, böcekler toprağın üstünde boy göstermeye başlar. İlkbahar güzellik, ilkbahar tazeliktir. İlkbahar yaz ile kış arasında yaşanan mevsimdir. Yazın müjdecisi ilkbahar, kışın da vedasıdır bizlere. Birini uğurlarken mevsimlerin birine hoş geldin deriz ilkbahar ile birlikte.

İki farklı yarım kürede farklı zamanlara denk gelen ilkbahar ülkemizde 21 Mart-22 Haziran tarihleri arasında yaşanır. Yurdumuzun bazı bölgeleri bu mevsimde bolca yağış alıp su kaynaklarını depolarken bazı bölgeleri de kendine özgü özellikleriyle ilkbahar mevsiminde turizmin göz bebeği haline gelirler. Her ne şekilde olursa olsun yine de ilkbahar mevsimlerin en güzelidir.

HABERLE İLGİLİ VİDEOLAR

Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

NEMRUT DAĞI MİLLİ PARKI/KAHTA/ADIYAMAN

© Copyright 2017 Bilal Mente Nemrut Dağı Sitesi- Adıyaman tarihi yerler. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden                                                                                      kullanılamaz. Ramazan MENTE tarafından dizaynı yapıldı.