top of page

Adıyaman'dan İzmir'e Dostluk Köprüsü Fotoğraf Sergisi


"Adıyaman'dan İzmir'e Dostluk Köprüsü" isimli fotoğraf sergisi İzmirli sanatseverlerle buluştu.

Turizmci ve aynı zamanda Fotoğraf Sanatçısı olan Bilal Mente'nin ilk fotoğraf sergisi olan "Adıyaman'dan İzmir'e Dostluk Köprüsü" büyük beğeni kazandı. Nemrut Dağı başta olmak üzere Adıyaman'ın tarihi ve turistik yerlerinin fotoğraflarının yer aldığı sergi, Karabağlar Belediyesi Sergi Salonu'nda görücüye çıktı. Etkinliğe, Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Sergi açılışında konuşan başkan Selvitopu, serginin Adıyaman bölgesi ve Karabağlar arasında sosyal ve kültürel bir bağ kurmak amacı ile gerçekleştirildiğini belirtti. Bilal Mente ile tanışmalarını anlatan, Başkan Selvitopu Adıyaman ve İzmir arasında dostluk köprüsü oluşturmak için böyle bir etkinliğin düzenlendiğini dile getirdi.

Bilal Mente ise, başta Karabağlar Belediye Başkanı olmak üzere, serginin düzenlemesine katkı sunan tüm Karabağlar Belediyesi çalışanlarına teşekkür etti. Mente, sergi ile iki bölge arasındaki kültür ve turizm bağların geliştirilmesine katkı sunmayı hedeflediği ifade etti.

Konuşmaların ardından belediye başkanı Selvitopu, Bilal Mente'ye teşekkür belgesi vererek, çalışmalarında başarılar diledi. Bilal Mente de Başkan Selvitopu'na kendi çekmiş olduğu fotoğraf tablosunu hediye etti.

Bilal Mente, sergiye katılanlara fotoğrafların hikâyeleri hakkında da bilgi verdi. Ayrıca davete icap edip sergiye katılan değerli konuklarına ve başta Ege Türk televizyonu olmak üzere tüm İzmir basın mensuplarına teşekkürlerini sundu.

FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILIŞINA TEŞVİK EDENLER Adıyamanlı Ahmet Güller (Manisa Cumhuriyet Savcısı) Dedak-İzmir Dokuz Eylül Dağcılık Kulübü Başkanı Ragıp Özkan ve üyeleri, İzmir Adıyaman Dernek Bşk.Mehmet AKDULUM Yönetim Kurulu Üyeleri Abdülkadir KARADAĞ, Mehmet ÇINAR, Bülent ARSLAN, İmam PULAT, Halit TUNÇ, Burhan YILMAZ, Hacı Bayram KALA, Aykut DİKENCiK ve Ak Parti İzmir Büyük Şehir Belediyesi Meclis Grubu Başkanı Bilal DOĞAN

HABER İLE İLGİLİ DİĞER FOTOĞRAFLAR

 

Comentários


Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square