top of page

FIRAT NEHRİ VE ATATÜRK BARAJINDA KANYON KEYFİ


Gerger Kanyonları İlk Turist Kafilesini Ağırladı

Gerger ilçe sınırları içerisinde yer alan ve Fırat nehrinin Atatürk baraj göleti ile birleşme noktasındaki kanyonlar ilgi çekmeye başladı.

Mersinin Silifke ilçesinden gelen POYRAZ DOĞA GEZGİNLERİ grubu Bilal Mente’nin rehberliğinde Gerger kanyonlarını gezdiler. Bu sabah saat 08.30’da Gerger Budaklı köyü Şahin Tepesi dinlenme tesislerinde Gerger Belediye Başakanı Zeynel Aslan’ın karşıladığı gurup burada Başkan ASLAN tarafından Gerger hakkında bilgilendirildi.

Başkan Aslan Gerger’de bulunan doğa harikası kanyonların tanıtımında büyük bir rol oynaması beklenen bu etkinlikten dolayı Bilal Mente’ye ve POYRAZ DOĞA GEZGİNLERİ gurubuna teşekkürler ettiğin vurguladı. Başkan, Bir çok doğa harikasını bünyesinde bulunduran Gerger’de bundan önce bu gibi aktiviteler ve çalışmaların olmadığını bu nedenle Gerger’in istediği turizm seviyesine gelemediğini ve tanıtımda eksik kaldığını vurguladı. Kendisinin belediye başkanı olduktan sonra Gerger kanyonları, Gerger kalesi restorasyon ve yol çalışmaları, Kırk göz mesire alanı düzenleme ve tanıtma projeleri gibi bir çok proje geliştirdiklerini ve artık Gerger’in hak ettiği turizm seviyesine ulaşacağını söyledi.

Daha sonra başkan Aslan’ın ayrılmasından sonra POYRAZ DOĞA GEZGİNLERİ Gurubu Bilal Mente’nin rehberliğinde tekne ile GERGER KANYONLARINI gezmeye başladılar. Kendileri ile kısa sohbet ettiğim gurup Üyeleri Şimdiye kadar haberlerinin olmadığı bu Kanyonların Ülkenin hatta Dünyanın sayılı güzelliklerinden biri olduğunu bu güzelliklerin bu kadar süre gizli kalmasının bir kayıp olduğunu vurguladılar.Tekne’de çay ikramından sonra Kanyonların güzelliğinden adeta büyülenen gurup üyeleri fotoğraf makinalarını ellerinden düşürmeyerek yüzlerce ve binlerce fotoğraf çektiler. Kanyonlardan Etkilenen gurup bu gezinin sonunda GERGER KANYONLARINDAN etkilendiklerini ve mutlaka bir daha ziyaret etmek istediklerini söylediler. Nissibi Köprüsünü fotoğraflayan gurup son olarak varış noktaları olan Feribot iskelesine vardılar. Burada Bilal MENTE tarafından birkaç ziyaret noktasına daha götürüldüler.

Etiketler:

Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar